רוצה לפתוח עסק? הנה כל מה שתצטרך לדעת על תהליך רישוי עסקים | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderרוצה לפתוח עסק? הנה כל מה שתצטרך לדעת על תהליך רישוי עסקים

פורסם על ידי יונ 16, 2020 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על רוצה לפתוח עסק? הנה כל מה שתצטרך לדעת על תהליך רישוי עסקים

תהליך רישוי עסקים

מזה זמן רב אתה מסתובב כשבראשך רעיון לעסק שאתה בטוח שתוכל להכניס ממנו קצת כסף, ואולי על הדרך לעשות טוב בעולם. אבל כמובן, פתיחת עסק לא מתרחשת סתם כך. תהליך רישוי עסקים הוא משהו שגם אתה תצטרך לעבור אם ברצונך לפעול בצורה חוקית. 

מדובר בהיתר שניתן לעסקים על ידי הרשויות, ומטרתו להבטיח שהעסק יפעל בהתאם לקריטריונים הקבועים בחוק, עם דגש על כאלו העוסקים בבטיחות הציבור בהקשר של אותו עסק. חשוב להבין שפעולה ללא רישיון והיתר מתאימים, הינה עבירה על החוק שדינה קנסות ועונשים כבדים.

ממה מורכב תהליך רישוי עסקים

תהליך רישוי עסקים יהיה מורכב מכמה שלבים שנפרט כעת, יחד עם דגשים שיש לשים עליהם את הדעת בכדי לוודא שתצליחו לקבל את האישור במהירות: 

  • השלב הראשון – בתחילה, יהיה עליכם לפנות למחלקה לרישוי עסקים על פי המיקום הגיאוגרפי של העסק שלכם, כלומר אם ברצונכם לפתוח עסק בעיר מסוימת יהיה עליכם לגשת למחלקה הממוקמת באותה עיר. בקשו מידע על מה שנדרש מכם בכדי להגיש את הבקשה.
  • השלב השני – בהתאם לאינפורמציה שתקבלו, יהיה עליכם להגיש את הבקשה בהתאם. בתוך זמן סביר תקבלו אישור, סירוב או בקשה לדרישות נוספות שעליכם למלא, הליקויים שעליכם לתקן, בכדי לקבל את הרישיון.
  • באילו תנאים מדובר? – בכדי לקבל את הרישיון על העסק לעמוד באופן שוטף וללא יוצא מהכלל בתנאים הקבועים בחוק כגון סידורי כיבוי אש, בטיחות המבנה, תנאי תברואה מספקים ועוד. לא עומדים בתנאים? צפו לסנקציות שתטיל עליכם הרשות. 

אז איך אפשר לוודא שהעסק אכן עומד בתנאים?

שאלה נהדרת! בוודאי הבנתם כי תהליך רישוי עסקים הוא ממש לא עניין של מה בכך. ההמלצה הטובה ביותר היא להתייעץ עם מומחים שילוו אתכם באופן צמוד ומקצועי לכל אורך התהליך, ויבחנו היטב את הצעדים שיינקטו. בהתאם לכך, יוכלו לכוון אתכם חזרה למסלול להליך תקין שבסופו תקבלו את הרישיון שאתם זקוקים לו כדי להגשים את החלום העסקי שלכם, ולהפוך את הרעיון הנפלא שלכם למציאות.