רשלנות רפואית גרמה לכם לאבד את עצמאותכם | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderרשלנות רפואית גרמה לכם לאבד את עצמאותכם

פורסם על ידי יול 10, 2017 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על רשלנות רפואית גרמה לכם לאבד את עצמאותכם

למרות שרבים מאיתנו לא אוהבים לחשוב על כך, מגיעים רגעים בחיים בהם אנו זקוקים לטיפול רפואי כזה או אחר כדי לטפל במחלה, לתקן מצב רפואי כלשהו או להיעזר בשירותי הרפואה למטרות שונות. במרבית הפעמים אנו מקבלים את מבוקשנו, והמצב שדרש טיפול קיבל פיתרון חלקי או מלא.

למרות זאת, ישנם מקרים בהם מתרחשת רשלנות רפואית שגורמת ליותר נזק מאשר המצב שהוביל לטיפול, עד לכדי אובדן עצמאות. במקרים בהם סבלתם מאובדן עצמאות כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב שתהיו מודעים לזכויות שלכם ולטיפול שאתם זכאים לו כדי שתוכלו להחזיר לפחות חלק מהשגרה של חייכם.

מהי רשלנות רפואית ומה ניתן לעשות בנידון?

רשלנות רפואית היא מצב שבו גורם מוסמך אינו נוקט במידת הזהירות הנדרשת בטיפול בחולה, מה שמוביל לנזק גופני. במקרים בהם יש חשד לרשלנות רפואית, עליכם להוכיח שהיא אכן התרחשה על מנת שתוכלו לקבל את הפיצויים והשירותים שאתם זכאים להם במסגרת החוק. על מנת שזה יקרה, מומלץ להיוועץ בשירות משפטי מקצועי שידריך אתכם בנושא, ויספק לכם גיבוי חזק מול הרשויות השונות.

אובדן עצמאות כתוצאה מרשלנות רפואית – אתם לא לבד

למרבה הצער, מקרים רבים של רשלנות רפואית מסתיימים באובדן עצמאות, מה שמביא לצורך בשירות מקצועי, כמו מטפלת סיעודית. יש הרבה מקרים שעומדים תחת ההגדרה של רשלנות רפואית והם כוללים רשלנות באבחון מחלה, בעת הריון, ניתוחים פלסטיים ועוד.

במקרים בהם החולה מגיע למצב שהוא אינו יכול לתפקד באופן שהוא היה רגיל אליו, הוא זכאי לשירות של מטפלת סיעודית מלבד הפיצויים הנדרשים על פי חוק. כאשר הצורך מגיע לכך, ניתן לשכור את שירותיה של מטפלת סיעודית מקצועית שתישאר עם החולה במשך מספר שעות מוגדרות מראש כל יום, או אפילו תגור איתו אם יעלה הצורך בכך.

מטפלת סיעודית יכולה לסייע בכל ענייני הבית וניהול החיים, כמו בישול, רחצה, סידוק הבית ועוד, אך חשוב שתקבעו את הפרטים והתנאים מראש כדי שתהיו באותו עמוד מהבחינה הזו.

עם מטפלת סיעודית, האדם שניזוק כתוצאה מרשלנות רפואית לא ייאלץ לשלם על השירותים הללו מכיסו, אלא יקבל את הסכומים הנדרשים מהביטוח הלאומי או המוסד שהוא תבע על הנזק. כאשר אתם מגישים את התביעה לקבלת פיצויים בגין רשלנות רפואית, יהיה עליכם להוכיח שאכן נעשה נזק, אך זה פשוט יותר במקרים בהם יש אובדן עצמאות.

אף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע למצב בו הוא מאבד את העצמאות שלו, וזקוק לסיוע תדיר בשגרה היומיומית. במקרים בהם התרחשה רשלנות רפואית, חשוב שתהיו מודעים לזכויות שלכם, כמו סיוע של מטפלת סיעודית, על מנת שתוכלו להחזיר לפחות חלק מהשגרה אל חייכם. אל תהססו לפעול בנידון, ובדקו למה אתם זכאים במסגרת החוק, ואל תוותרו עד שתקבלו זאת.