רישיון עסק – למה זה חובה מבחינה חוקית? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderרישיון עסק – למה זה חובה מבחינה חוקית?

פורסם על ידי מרץ 22, 2022 ב Uncategorized | סגור לתגובות על רישיון עסק – למה זה חובה מבחינה חוקית?

בישראל זה לא חוקי להפעיל עסק בלי שלעסק יש רישיון עסק. יש כמה סוגים שונים של רישיונות לעסקים ותחום העסק תלוי בסוג הרישיונות שצריך להוציא לו. כך למשל עסק כמו מסעדה חייב שיהיה לו אישור גם ממשרד הבריאות וגם ממכבי אש. עסק בתחום התחבורה חייב שיהיה לו אישור גם ממכבי אש וגם ממשרד התחבורה. לא משנה מה תחום העיסוק של העסק כל העסקים חייבים שיהיה להם רישיון עסק ממס הכנסה.

הליך בקשה לרישיון עסק – מה זה כולל?

הליך בקשה לרישיון עסק תלוי בהרבה גורמים שונים כולל גודל העסק, תחום העיסוק שלו ועוד. עסק שעובד עם קבלת קהל יזדקק לרישיונות מסוגים אחרים מאשר עסק שפועל ללא קבלת קהל או עבודה ישירה עם לקוחות. קבלת רישיון עסק תלויה בהרבה מאוד מבחנים שונים שכל עסק צריך לעבור כמו מידת הבטיחות שלו נגד שריפות או אסונות אחרים. כך למשל יש חוק ברור כמה אנשים מותר להכיל בבית עסק אחד על כל 100 מטר מרובע (אם למשל מדובר בגן אירועים, בית קפה או מסעדה) ואסור לחרוג מנוהל זה אחרת זה עבירה על תקנות ויכול להוביל לתשלום קנסות או במקרים קיצוניים לסגירת העסק.

איך עורך דין יכול לסייע לנו להוציא רישיון לעסק שלנו?

עורך דין יכול לסייע לנו להוציא רישיון לעסק שלנו בכמה אופנים שונים. קודם כל עורך דין מכיר את התקנות והחוקים השונים שיש בשביל להוציא רישיון עסק בתחום עיסוק מסוים והוא יכול להנחות אותנו איך אנחנו צריכים לעמוד בהם. עורך דין מקצועי יוכל לסייע לנו גם בכך שהוא ייצג אותנו מול הרשויות השונות במידה והן טעונות שאנחנו לא עומדים בדרישות הסף לקבלת רישיון עסק או במידה ורשויות אלו רוצות להטיל עלינו תשלום של קנסות שונים.

בסופו של דבר, עסק שאין לו רישיון הוא עסק לא חוקי. אם אנחנו לא רוצים לעבור על החוק אנחנו חייבים שלעסק שלנו יהיה רישיון רשמי שנקבל מרשויות המדינה השונות שאחראיות על כך.