עורך דין נהיגה בשכרות להקטנת עונשים | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderעורך דין נהיגה בשכרות להקטנת עונשים

פורסם על ידי מאי 24, 2017 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על עורך דין נהיגה בשכרות להקטנת עונשים

נהיגה תחת השפעת אלכוהול מחייבת על פי החוק פסילת רישיון לשנתיים לפחות. זהו העונש המינימאלי, כי לעיתים קובעים בתי המשפט גם קנס כספי או אפילו תקופת מאסר.

הנה כמה דרכים שבהן עורך דין נהיגה בשכרות יכול לעזור להקטין את העונש:

א. בדיקת תקלות טכניות או טעויות אנושעורך דין נהיגה בשכרות יכול להקטין את העונש המוטל על הנהג באמצעות בדיקה מקיפה של תקלות טכניות או טעויות אנוש. כל טעות מן הסוג הזה עשויה להשפיע ישירות על הממצאים של בית המשפט. בדיקת התקלות מתבצעת על סמך ממצאי המשטרה, אך לעורך הדין יש את הרקע הנדרש כדי לזהות גם טעויות אנוש בהכנת הדוח או הגשת כתב האישום.

ב. שינוי סוג ההרשעה – עוד דרך להקטין את העונש היא לשנות את סוג ההרשעה. ההבדל העיקרי הוא בין נהיגה תחת השפעת אלכוהול לבין נהיגה בשכרות. למרות ששני הסעיפים נשמעים אותו דבר, אלו שני מקרים משפטיים שונים. במקרה של קשיים טכניים בביצוע תקין של בדיקת ינשוף תתבצע בדיקת מאפיינים לאיתור סממני שכרות. בשל היעדר האמצעים המדעיים, ענישה בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול פחות מאשר ענישה תחת נהיגה בשכרות.

ג. סיווג של פסילת הרישיון – עורך דין נהיגה בשכרות יכול לסייע לכם לבקש מבית המשפט סיווג של פסילת הרישיון. משמעות הסיווג היא שניתן יהיה להשתמש ברישיון למטרות מסוימות, כמו למשל לצרכי פרנסה.

שינויים במשפט התעבורה

הדרך הטובה ביותר לנסות למנוע את רוע הגזירה היא להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה. זהו איש מקצוע שמכיר היטב את הנושא ובקיא בכל הנהלים, התקנים והחוקים.

עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה עובר הסמכה ארוכה כדי להצליח לייצג נאשמים בבתי משפט ולעזור להם להקטין את העונש בגין נהיגה בשכרות. כמוכן, הוא נדרש לעקוב אחר שינויים במשפט התעבורה ולנצל אותם לטובת הלקוחות. היכרות עם השינויים הללו היא דרך נוספת להקטין את העונשים. כל מה שצריך לעשות בהקשר הזה הוא לערב את העורך דין מוקדם וללא עיכובים.