עורך דין מומלץ לתחום המקרקעין | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderעורך דין מומלץ לתחום המקרקעין

פורסם על ידי אוק 19, 2022 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על עורך דין מומלץ לתחום המקרקעין

כדי למצוא עורך דין מומלץ לתחום המקרקעין, צריך להבין כמה מושגי יסוד בתחום המקרקעין, ולדעת כיצד לשאול את השאלות הנכונות. עורך דין הוא יועץ מקצועי, והוא לא יכול לקבל עבורכם החלטות כלכליות בתחום הנדל"ן. מה שהוא כן יכול, ואף חייב, זה לתת לכם ייעוץ ברמה המשפטית.

החשיבות של ייעוץ מקצועי אצל עורך דין מקרקעין חריף ובעל ידע היא לעיתים כה גבוהה, עד כי קשה לתמחר אותה. מסיבה זו מרבית עסקאות הנדל"ן הנעשות אצל עורכי דין מתומחרות ביחס לגובה העסקה, ולא לפי שכר שעתי למשל. לא ניתן לדעת מראש כמה זמן עבודה יידרש לביצוע, או לזיהוי הסכנות ואז הימנעות מעסקה זו או אחרת, ולכן חשוב שתהיה גמישות בעבודה.

אז איך בוחרים עו"ד?

כשניגשים לבחור עורך דין מומלץ לתחום המקרקעין מחפשים, כפי שכתבנו, אדם שקיבל המלצות, ולא רק מאדם אחד. המלצה בודדת יכולה להצביע על כך שהיחס היה אישי או השירות טוב, אך לא מצביעה על רמת הניסיון של העו"ד. לכן כדאי למצוא עורך דין מומלץ במיוחד.

בנוסף, מכיוון שלא תמיד ניתן לדעת מראש כמה או איזה המלצות יש לעורך הדין עימו אתם משוחחים, כדאי לזכור כמה כללי אצבע:

  • כדאי לבחור עורך דין מקרקעין מקומי, מהעיר, השכונה או האזור בו אתם מתעתדים לבצע את העסקה
  • כדאי לבחור עו"ד שביצע הרבה עסקאות בחייו, והרבה עסקאות באזור הספציפי הזה

מדוע שני אלו חשובים כל כך?

חוקים ותקנות מקומיות משתנים ממקום למקום, וחוקי עזר עירוניים יכולים להשפיע רבות על כל פיתוח נדל"ן שאתם שוקלים לעשות. תמ"א, פינוי בינוי, שיפוץ והרחבה, ואפילו פיתוח של השכונה והתשתיות זה דבר שאדם מקומי יכיר טוב יותר מעורך דין מקרקעין שאינו מתמחה באזור.

עורך דין נדל"ן אשר ביצע עסקאות רבות באזור בו אתם מחפשים לבצע את העסקה הרי נתקל כבר בקשיים השונים שיכולים לאתגר עסקאות ספציפית באזור זה, בהקשר של חוקים, תקנות, ואף אוכלוסייה. מסיבה זו כאשר אתם נעזרים בעורך דין מקומי, אתם מקבלים שירות מדויק יותר.