כיצד תבחרו עורך דין לשון הרע? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderכיצד תבחרו עורך דין לשון הרע?

פורסם על ידי פבר 25, 2020 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על כיצד תבחרו עורך דין לשון הרע?

עורך דין לשון הרע

נפגעתם מלשון הרע ואתם רוצים לתבוע את הפוגע? כאן נסביר לכם איך לבחור עורך דין לשון הרע!

מהות חוק לשון הרע

חוק לשון הרע והוצאת דיבה הוא חוק, שנועד להגן הן על אנשים פרטיים והן על מוסדות וגופים מכל הסוגים מפני פגיעה בכבודם ובשמם הטוב. התחום המשפטי, אליו שייך חוק זה הוא דיני נזיקין וזוהי תת התמחות בתחום המשפטי הגדול הזה. חוק זה נועד ליצור איזון עם חוק חופש הביטוי, על מנת שמצד אחד נוכל להתבטא ומצד שני נוכל להרגיש בטוחים שלא יפגעו בכבודנו ובשמנו הטוב.

עורך דין לשון הרע – תת התמחות נוספת

חוק לשון הרע עבר גלגולים שונים בשנים האחרונות, עקב השימוש ההולך וגדל וברשת האינטרנט וברשתות החברתיות השונות. השימוש הנרחב באינטרנט מאפשר לכל אחד מאתנו להפוך לקורבן של לשון הרע או להיות חשוף לתביעה בגין לשון הרע. אבל יותר מכך, ישנם הבדלים מהותיים בהגדרות החוק לגבי לשון הרע באינטרנט לעומת לשון הרע במרחב הפיסי. לכן, כאשר בוחרים עורך דין לשון הרע חשוב לבדוק האם הוא מתמחה במרחב הווירטואלי או במרחב הפיסי ולבחור בהתאם לצורך.

מקצועיות וניסיון

כששמנו הטוב עומד על כף המאזניים, אסור להתפשר בשום פנים ואופן! לכן חשוב לבחור עורך דין מקצועי ומנוסה, שיוכל להעניק לכם ייצוג אופטימלי לאורך כל ההליכים המשפטיים. חשוב להבין, שככל שהייצוג המשפטי שלכם יהיה מקצועי יותר, כך יגדל הסיכוי שלכם להגיע אל התוצאות המשפטיות הרצויות. כדי לבדוק את המקצועיות והניסיון של עורך הדין ניתן לחפש ברשת האינטרנט סיפורי מקרה שלו ולבדוק את מידת ההצלחה בתיקים שטופלו על ידו בעבר.

תקשורת

כדי שעורך הדין שלכם יוכל לייצג אתכם כראוי, עליו להיות קשוב ורגיש למה שאתם אומרים לו. זוהי בדיוק הסיבה לכך, שכאשר בוחרים עורך דין לשון הרע חשוב לבדוק כיצד אתם מתקשרים האחד עם השני והדבר נכון גם לגבי הכיוון השני – עד כמה אתם מרגישים בטוחים לשתף אותו בפרטים ועד כמה אתם מבינים מה הוא צריך מכם בשביל להוכיח מבחינה משפטית את הטענות שלכם.