עורך דין גירושין | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderעורך דין גירושין

פורסם על ידי דצמ 18, 2018 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על עורך דין גירושין

עורך דין גירושין

גירושין הופך להיות עניין מורכב מכיוון שבני זוג שנישאו צברו נכסים משותפים במהלך תקופת חייהם המשותפת. בנוסף לכך, ברב המקרים בני הזוג חייבים לשמור על קשר מסויים ולו רק קורקטי, לצורך ניהול נושאים משותפים כגון הורות משותפת לילדים. כאשר בני הזוג מחליטים להתגש, עליהם להגדיר הסכם מסודר ולערוך אותו באמצעות עורך דין גירושין. מדובר על הסכם מסובך, היות והסעיפים בו נוגעים לחייהם הפרטיים של בני הזוג, אך לא ניתן להמנע ממנו. נושאי הכלכלה וההורות חייבים להיות מוגדרים באופן מסודר ומשפטי בכדי להמנע מאי נעימויות נוספות, מעבר לאלו שכבר מתקיימות מטבע הדברים.

עורך דין מומחה לענייני גירושין

בני זוג המחליטים להתגרש חייבים לערוך הסכם גירושין, לצורך כך יהיה עליהם לבחור עורך דין מוחה לעניין זה. כאשר בוחרים עורך דין גירושין, יש להתייחס למספר פרמטרים חשובים, מכיוון שאלו יקבעו בסופו של תהליך, כיצד יראה ההסכם וכיצד התנהלו הדברים הלכה למעשה במציאות העומדת לפני בני הזוג בעתיד, מכאן החשיבות הגדולה בבחירת עורך דין מומלץ ומקצועי. להן מספר פרמטרים שמומלץ לקחת בחשבון:

  • עורך דין מקצועי הבקיא בחוק – ככל שעורך הדין מקצועי יותר, כך הוא ידע לנווט את התהליך המשפטי בצורה הטובה ביותר, להשיג תוצאות ולמנוע מחלוקות מיותרות. חשוב שעורך הדין יכיר את כל ההיבטים שבעבודתו לעומקם של הדברים.
  • שנות נסיונו בתחום דיני המשפחה – כולנו מכירים את המשפט "שאין חכם כבעל נסיון", כמו שמשפט זה נכון בתחומים רבים נוספים, כך הוא נכון גם לגבי עורכי דין העוסקים בגירושין.
  • התנהלותו ואופן יחסיו הבינאישיים עם לקוחותיו – חשוב שעורך הדין יהיה אדם אשר יודע לגלות רגישות בהתנהלות מול מצבים רגישים. לעיתים קרובות בני הזוג נמצאים במצב של מתח במשך התהליך ויש לדעת כיצד להתנהל במצבים אלו.
  • הכשרה ותעודות מקצועיות

בחירה נכונה של עורך דין

בכל הליך גירושין, מטבע הדברים, קיימים שני צדדים שיש להתחשב בזכויותיהם, חובותיהם, רצונותיהם וצרכיהם. עורך דין גירושין חייב לשרת ת כל אלו עבור הצד אותו מייצג בצורה הטובה ביותר. לעיתים קרבות ישנם אנשים אשר ינסו להימנע מהוצאות גבוהות בהליך הגירושין שלהם ולכן הם פונים לסיוע משפטי הניתן להם בעלויות נמוכות. חשוב להבין שזהו אינו תחום שמומלץ לחסוך עליו בהוצאות, המחיר הוא אינו הפרמטר העיקרי שיש לשים עליו את המשקל. שיקולי עלויות לא ישיגו עבורכם את התוצאות הרצויות ולא ישרתו את האינטרסים שלכם כהלכה. בחירה נכונה של עורך דין, על פי הפרמטרים בצויינו מעלה, יכולה להטות את הוצאות לטובתכם באופן משמעותי ולהשיג עבורכם את כל המטרות שהגדרתם בתחילת התהליך. זכרו שהסכם גירושין משפיע באופן ישיר על התנהלות חייכם ולכן זהו אינו המצב בו תרצו לחסוך במשאבים.