מתי אתם צריכים לפנות לעזרת עו"ד דיני עבודה? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderמתי אתם צריכים לפנות לעזרת עו"ד דיני עבודה?

פורסם על ידי יונ 16, 2020 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על מתי אתם צריכים לפנות לעזרת עו"ד דיני עבודה?

עו"ד דיני עבודה

עולם דיני העבודה מתייחס לאספקטים שונים בהתנהלות שבין מעסיק לעובדיו, החל מההתקשרות הראשונית ועד לסיום ההעסקה הסופי. החוק מבקש ליצור סדר וארגון ובה בעת לשמור על זכויותיהם של המועסקים, אל מול גורמים עתירי כוח ומשאבים. יחד עם זאת, לא תמיד העובדים מצליחים לקבל את כל הזכויות שלהם, לא כל שכן להתמודד עם אירועים חריגים שיכולים להגיע עד כדי הפרה משמעותית של החוק. עו"ד דיני עבודה הוא האדם המתאים ביותר להיכנס לתמונה ולסייע לעובדים למצות את הזכויות.

עו"ד דיני עבודה – שמלווה אתכם בכל שלב בתביעה מול המעסיק

על פי רוב, העיסוק של עו"ד דיני עבודה בא לידי ביטוי בעיקר בהתנהלות בין מעסיקים לעובדים שלהם. החל מטיפול בבעיות של הלנת שכר (אי תשלום שכר במועד או על פי הסכם השכר), וכלה בבעיות של העלמת כספי ביטוחים והפרשות לפנסיה. עורך דין בתחום דיני העבודה, מחזיק בכל הידע המשפטי והמקצועי. זאת כדי ללוות את הלקוחות שלו בעקביות עד למיצוי מוחלט של הליך התביעה או הבירור וקבלת התשלומים השייכים לעובד. במידה ומכתב התראה למעסיק לא הצליח להשיג את הדרישות, עורך הדין יבנה יחד אתכם את אסטרטגיית הפעולה המשפטית (שלעיתים יכולה להגיע אף לפתחו של בית המשפט) וכך לגרום למעסיק לשלם את כל חובותיו לעובד.

טיפול משפטי אל מול רשויות הרווחה השונות

לעיתים רבות עו"ד דיני עבודה נדרש לתת את הדעת בייעוץ משפטי ומקצועי גם בהליכים שאינם מתרחשים ישירות אל מול מעבידים. מדובר בעיקר על מקרים של תאונות עבודה, בהן העובד נבצע או חלה כתוצאה מפעילות במקום העבודה. הדרישה במקים אלו היא להוכיח את הקשר הישיר שבין עבודתו של האדם, לבין המחלה או הפציעה. למשל, עובד שחלה בסרטן עקב חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודתו. זו היא תביעה שמתנהלת אל מול ביטוח לאומי, כדי להוכיח זכאות לפיצוי כספי ואף לקבל אחוזי נכות. בשל מורכבות התביעות האלו ליווי מקצועי של עו"ד דיני עבודה הוא הפתרון הנכון ביותר למיצוי הזכויות של העובד.