מדוע מחלת מקצוע זה דבר כה חמור? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderמדוע מחלת מקצוע זה דבר כה חמור?

פורסם על ידי נוב 9, 2021 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על מדוע מחלת מקצוע זה דבר כה חמור?

מחלת מקצוע

אין ספק כי הקורונה היא האירוע המרכזי שקרה בעולם מאז סיום מלחמת העולם השנייה. כל האנושות מושפעת מן הקורונה וכיום הן החברה והן הכלכלה של מדינת ישראל השתנו בצורה דרמטית כתוצאה ממחלה זו. הקורונה היא אולי מחלה חדשה אך האמת היא כי מחלות היו ויהיו גם לפני הקורונה וגם אחריה. חיידקים ווירוסים משפיעים בצורה עצומה על חיינו וגורמים לנו לנזקים עצומים.

יש מחלות אשר נולדות יש מאין ויש מחלות אשר מופיעות מן הסביבה שלנו והדוגמא הבולטת ביותר לכך היא מחלת מקצוע. לא רבים מודעים לכך אך בעבודה שלנו אנו יכולים לחטוף מחלה והדבר יכול להשפיע על חיינו בצורה עצומה. יש מחלות מקצוע קשות מאוד הגורמות לכך כי לא נוכל לעבוד. המחלה משפיעה על חיינו האישיים וגורמת לנזק עצום שאי אפשר להתעלם ממנו ולכן מחלת עבודה היא דבר כה קשה ונורא שאסור להתעלם ממנו לקבור את הראש בחול כמו בת יענה.

האם כל רופא יכול לטפל במחלת עבודה?

יש סוגים שונים של מחלת מקצוע, יש מחלות אשר עוברות אחר שבוע ויש מחלות אשר מלוות אותנו שנים. על רקע זה יש לציין כי יש מקצוע ייחודי הנקרא רופא תעסוקתי והוא אשר אמון על הטיפול במחלות עבודה. יש לציין כי לא כל רופא יכול לטפל במחלת מקצוע וזה משהו שאתם חייבים להבין.

אם חליתם כתוצאה מן העבודה שלכם או שאתם חושדים שחליתם כתוצאה מן העבודה לכו לרופא תעסוקתי והוא ישלח אתכם אל הרופא המתאים שיטפל בכם בצורה הטובה ביותר ויאפשר לכם להתגבר על המחלה שלכם בצורה המקצועית ביותר שיש.

מדוע כל כך כדאי לתבוע את ביטוח לאומי עקב מחלת עבודה?

אם חליתם במה שקרוי מחלת מקצוע כדאי לכם לדעת כי אתם יכולים לתבוע את ביטוח לאומי ולקבל פיצוי יפה ונאה על המחלה שלכם. כדאי לברר את הנושא הזה מכיוון שהפיצוי יכול להגיע למאות אלפי שקלים וכך לאפשר לכם להתמודד עם המחלה ועם החיים בצורה הטובה ביותר שיש.