מה מוגדר כתקיפה חמורה של בן זוג? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderמה מוגדר כתקיפה חמורה של בן זוג?

פורסם על ידי פבר 24, 2021 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על מה מוגדר כתקיפה חמורה של בן זוג?

התעללות חמורה או תקיפה של בן / בת זוג הם נושא נפוץ עבור זוגות חדשים וישנים. במציאות של ישראל, במיוחד בימים האלו של תקופת הקורונה מספר הפשעים של תקיפת בני הזוג ממשיך לגדול. זו הסיבה שממשלת המדינה יוצרת חיובים ועונשים קפדניים ביותר עבור כל מי שמפר את זכויות השותף שלהם.

לכן, ייעוץ של עורך דין פלילי במקרים כאלו היא קריטית ובעלת חשיבות רמה, הסיבה העיקרית היא כי הממשלה רוצה ליצור הרתעה ולהחמיר עם העבריינים. לצערנו, לא פעם אנו שומעים באמצעי התקושרת על מקרים בהם אלימות בין בני זוג התדרדרה עד למצב של רצח, אותו המדינה צריכה למנוע כחלק מהמחויבות שלה להגן על אזרחיה.

הגדרת תקיפה חמורה על בן / בת זוג

תקיפת בני זוג, המכונה גם התעללות במשפחה או אלימות, היא סוג של פשע שקורה במסגרת ביתית כמו מגורים משותפים ונישואין. המונח קשור גם למונח 'אלימות בין בני זוג אינטימיים'.

פשע זה מבוצע על ידי בן הזוג או בן הזוג במערכת יחסים כנגד בן הזוג או בן הזוג האחר. זה יכול לקרות ביחסים הטרוסקסואליים או חד מיניים. הפגיעה הקשה בבן הזוג מכסה גם אלימות נגד קשישים, הורים, בני נוער וילדים.

תקיפת בני זוג יכולה להיעשות בצורות שונות, כגון התעללות מינית, רבייתית, דתית, כלכלית, רגשית, מילולית ופיזית. זה יכול לנוע בין צורות כפייה ועדינות להתעללות פיזית ורגשית אלימה. ההתעללות הפיזית מכסה השחתה באברי המין, זריקת חומצה, חנק והכאה. כל הפעולות הקיצוניות הללו עלולות לגרום לעיוות, או גרוע מכך, למוות.

החוק לא מגדיר באופן חד משמעי מהי הפגיעה שצריכה להיחשב בתור אלימות בין בני הזוג, הסיבה לכך היא כי לא פעם בתי הדין נאלצים להתמודד עם סוגים שונים של מצבי קיצון שאלו יכולים לעלות באותה הגדרה כאלימות בין בני הזוג.

עונשים של תקיפה על בן זוג

העונשים על תקיפה על בן / בת הזוג יהיו תלויים בסוג התקיפה שניתנה. אם אתה מואשם בעבירה של תקיפת בני זוג, אתה עלול להיכלא למשך שישה חודשים ואתה גם צריך לשלם קנס כספי כפיצוי לנפגע העבירה. מנגד, הסכמי הטיעון שמסר התובע תלויים בחומרת התיק שהוגש.

בזכות ייצוג ראו, יכול כל אחד ללא עבר פלילי בשנים שלפני המעשה להתמודד עם המקרה ולהגיע לסגירת התיק כחלק מהסדר מותנה, או סגירה באישום מופחת הרבה יותר.

אסטרטגיות הגנה

כאשר בן זוגך האשים אותך במקרה של תקיפה בין בני זוג, עליך להזמין סנגור פלילי. עורך דין יעזור לך להפחית או לדחות את התיק שלך. עורך דין ידריך אותך גם לאורך כל התהליך. הוא או היא גם יציעו לך ייעוץ משפטי כדי להקל על הנטל הרגשי שעשוי לנבוע מהתיק שהוגש.

אתה יכול לשכור עורך דין פלילי ללא תשלום, אותו מספקת הסנגוריה הציבורית. זה נכון בין אם אתה המאשימה או הנאשם.

סיכום

לסיכום, תקיפה של בן / בת זוג מוגדרת כאיום על חיי בן / בת הזוג, שעלול להוביל לעיוות או למוות.