מהן בקשות הומניטריות ואיך מגישים אותן?  | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderמהן בקשות הומניטריות ואיך מגישים אותן? 

פורסם על ידי אוג 23, 2023 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על מהן בקשות הומניטריות ואיך מגישים אותן? 

בקשה הומניטרית היא פנייה של עובד זר או מעסיקו לקבלת אשרה מטעמים הומניטריים. בקשה מסוג זה נועדה לתת מענה לנסיבות חריגות שעלולות להשפיע על יכולתו של המבקש לקבל אשרה בהליך הרגיל. בקשות הומניטריות נועדו לסייע לאנשים החווים קשיים או זקוקים לסיוע מיוחד כדי להשיג ויזה למטרות עבודה. יש מספר עילות נפוצות להגשת בקשות מסוג כזה, כמו למשל: מצוקות שונים, הרצון להעסיק אך ורק את אותו עובד זר ולא עובד אחר במקומו וכדומה. לא אחת קורה שהעובד הזר באמת זקוק לעזרה והוא אינו יכול לחזור למדינת המוצא שלו. ניתן לראות שגם במקרים כאלה לא פעם אפשר יהיה להגיש בקשה כזו או אחרת, ואכן פעמים רבות הבקשות נענות בחיוב. 

כיצד מגישים בקשה הומניטרית? 

הגשת בקשה הומניטרית עשויה להשתנות בהתאם למצב הספציפי שעליו מדובר ולתהליך בקשת הוויזה הספציפי. עם זאת, להלן מספר צעדים כלליים שיש לנקוט בעת הגשת בקשה הומניטרית. לפני הכול, צריך כמובן לאסוף את כל המסמכים הנדרשים. אין שום סיכוי שהבקשה שלכם בכלל תיבחן אם היא לא תוגש בליווי כל המסמכים הנדרשים. מעבר לכך, כמובן שצריך גם להגיש את הבקשה בהתאם לנהלים. יש מלא טפסים ולהתמודד עם בירוקרטיה שאינה פשוטה. בנוסף, פעמים רבות ניתן ואפילו כדאי יהיה להוסיף מכתב אישי שמסביר ומפרט טוב יותר את המצב הספציפי שעליו מדובר. 

איך להגדיל את הסיכוי שהבקשה תיענה בחיוב? 

אין ספק שהגשת בקשה הומניטרית זה לא עניין של מה בכך. אנשים רבים שניסו לעשות זאת בעבר נענו בתשובה שלילית, ובמצב כזה לא תמיד ברור מה ניתן לעשות והאם אפשר לשנות את גזר הדין. לכן, אם אתם רוצים להימנע ממצב כזה, כדאי להחליט מראש כיצד אתם מתכוונים להגיש את הבקשה. הדרך הנכונה היא לפנות לעורך דין מתאים, ואין ספק שאם תפנו אל משרדה של עו"ד דפנה שגל-פודור, לא תצטערו על כך בהמשך הדרך. מדובר על משרד שבו תמצאו את השילוב הנדיר בין מקצועיות, אדיבות וזמינות ללקוח בכל עת, אז למה אתם מחכים?