מדוע חשוב לערוך הסכמי ממון, גם אם אתם לא עשירים? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderמדוע חשוב לערוך הסכמי ממון, גם אם אתם לא עשירים?

פורסם על ידי ינו 27, 2018 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על מדוע חשוב לערוך הסכמי ממון, גם אם אתם לא עשירים?

אפילו היום, לאחר שיש כל כך הרבה יותר מידע בתחום, והרבה יותר מודעות לנושא, רבים בטוחים כי הסכמי ממון מיועדים לעשירים בלבד. רבים אשר עומדים להתחתן מסונוורים ומוותרים על הסכמי ממון, אך כאשר הם מגיעים לגירושין, הם מבינים כי עשו טעות חמורה מאוד. למרות שלא אוהבים לחשוב על זה בתקופה יפה כמו לפני החתונה, היו חכמים ואל תוותרו על הסכם ממון.

חשוב להבין כי גם אם יש לכם עסק קטן שלא מכניס הרבה, או שאין לכם יותר מידי חסכונות, ייתכן כי עם השנים הדברים ישתנו. גם חסכון קטן יחסית שיש לכם עכשיו יכול לגדול ולהיות הרבה יותר גבוה בעוד עשור, גם אם העסק שלכם קטן כרגע ייתכן כי הוא יגדל ויכניס לכם הרבה מאוד כסף בהמשך, וללא הסכמי ממון, תוכלו לאבד סכומי כסף גבוהים מאוד ששייכים לכם, ולכן אל תוותרו על הסכמי ממון, גם אם זה מרגיש לכם לא כל כך נעים.

גשו לעניין בגישה חיובית

חשוב מאוד לקחת את העניין בגישה חיובית. לא לחשוב על כך שבן הזוג אשר מבקש את החתימה על הסכם הממון לא סומך על הצד השני, לא מאמין בקשר, לא אוהב מספיק וכדומה, אלא שמדובר בהסכם שיכול להגן גם עליו וגם עליכם, והסכם בסיסי שהיום רבים מאוד חותמים עליו.

אל תתנו לעניין להפוך את החוויה שלכם בתקופה היפה של לפני החתונה ללא נעימה ומאכזבת, אלא הפנימו כי מדובר בנושא אשר שומר גם עליכם וגם על בן הזוג שלכם, ופשוט זכרו להתייעץ כל אחד עם עורך דין נפרד בכדי להיות בטוחים כי במקרה בו חלילה תגיעו לגירושין תהיו מוגנים עד כמה שאפשר לתקבלו את כל הזכויות המגיעות לכם.

אל תחתמו על החוזה ללא התייעצות עם עורך דין, גם אם אתם בטוחים כי בן הזוג שלכם אוהב אתכם ולעולם לא תצטרכו להשתמש כלל בחוזה, מצו את הזכויות שלכם והתייעצו עם עורך דין פרטי משלכם.

הגנה על הילדים

עוד יתרון חשוב של הסכמי ממון הוא הילדים. אם בסופו של דבר תגיעו לגירושין לאחר שיהיו לכם ילדים משותפים, ההסכם יוכל לאפשר לילדים לקבל זכויות רבות יותר על פי ההסכם, ואפילו דמי מזונות גבוהים יותר ממה ששופט היה קובע בדיון רגיל. חשוב להבין כי הסכמי ממון יכולים להגן על הילדים ועל המשפחה העתידים שתקימו יחד, ולכן חשוב לחתום עליו ולא לוותר על כך.