מהן זכויות תושב חוזר המגיעות לכם? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderמהן זכויות תושב חוזר המגיעות לכם?

פורסם על ידי דצמ 15, 2020 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על מהן זכויות תושב חוזר המגיעות לכם?

זכויות תושב חוזר

אלו שזכו להצעת רילוקיישן מתעסקים בעיקר בארגונים ותכנונים שיש לעשות למעבר למדינה הזרה. בודקים את הסביבה אליה הם עוברים, גנים ובתי ספר לילדים, קופות חולים ובתי חולים למקרי חרום ומה הם הזכויות המגיעות להם כשהם למעשה חיים במדינה זרה. בהרבה מקרים שוכחים לבדוק מה הן זכיותיהם כשהם שבים לארץ. מעבר רילוקיישן הוא מעבר זמני בין אם מדובר בכמה חודשים ובין אם מדבר במספר שנים חשוב לבדוק את זכויות תושב חוזר עוד מבעוד מועד ולא להיזכר בהן רק לאחר החזרה לארץ. 

הגוף האחראי לקליטת תושבים חוזרים הינו משרד הקליטה. ישנן גם השלכות מול מס הכנסה וביטוח לאומי שפועלים יחדיו על מנת שאותם תושבים ישלמו את המיסים הנדרשים על פי חוק במדינת ישראל. אך היכן ניתן לדעת מה הן אותן זכויות תושב חוזר המגיעות לכם כשאתם חוזרים לגור בארץ? 

אילו זכויות מגיעות לתושבים חוזרים?

  • כבודה – תוכלו להעביר כבודה נוספת ללא עלות ולקבל הנחה בהבאת מטען אישי בטיסות של אל על. בנוסף, תוכלו להביא 3 מזוודות 23 ק"ג כל אחת ללא תשלום נוסף ובמקרה שתצטרכו עוד 2 נוספות תוכלו להשיג מחיר מוזל בגינן. חשוב לדעת כי ההטבה ניתנת לתושבים חוזרים ולילדיהם בני שנתיים ומעלה ושמזמינים ישירות מחברת אל על ולא דרך סוכן נסיעות. 
  • תעסוקה – יש באפשרותכם להתייצב בלשכת התעסוקה עד 3 חודשים מיום חזרתכם לארץ. זהו מענק הבטחת הכנסה לדורשי עבודה. במידה ושני בני הזוג מחוסרי עבודה גובה המענק יקבע בהתאם לגודל המשפחה. 
  • הכנסה – במקרה של הכנסה הנמוכה משכר המינימום תוכלו לפנות לביטוח לאומי לבדיקת אפשרות לקבלת השלמת הכנסה. בנוסף, ייעוץ תעסוקתי, קורסים להסבה מקצועית כולל הכשרה. 
  • יזמות – כחלק מזכויות של תושב חוזר, יזמים המעוניינים להקים עסק בישראל או להעביר את העסק שלהם מחו"ל לארץ יקבלו סיוע עוד בזמן שהותם בחו"ל. ההטבה ניתנת לשוהים בחו"ל מעל 3 שנים וגילם לפחות 24 שנים ולא יותר מ 60. 

רשימת זכויות תושב חוזר המגיעות לישראלים המסיימים את תקופת הרילוקיישן שלהם ארוכה למדי. אלו הם רק חלק מההטבות המגיעות לתושבים חוזרים בין הזכויות נכללות החזרי מע"מ והקלות במס הכנסה. כדי שתוכלו לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם מומלץ לפנות למשרד עו"ד המתמחים בזכויות תושבים חוזרים על מנת שיסייעו לכם לקבל את המגיע לכם.