זכויות רפואיות של עובדים זרים | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderזכויות רפואיות של עובדים זרים

פורסם על ידי פבר 22, 2018 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על זכויות רפואיות של עובדים זרים

לא מעט עובדים זרים מועסקים בישראל בסוגי עבודות שונות הרלוונטיות להם מתוקף מעמדם. חשוב מאוד לדעת שיש להעסיק עובד זר רק לאחר שניתן לו אישור לעבוד בישראל, על פי כל התנאים הרלוונטיים בחוק. אחד החוקים הרלוונטיים בתחום מימוש זכויותיו של עובד זר גובל בדאגה לזכויות הרפואיות של העובד הזר. מכיוון שלעובד הזר אין את הזכויות המעניקות לו טיפול רפואי בסיסי במדינת ישראל ללא עלות, מכיוון שאיננו אזרח המדינה, הרי שעל המעסיק שלו לדאוג לו לביטוח רפואי פרטי שיכסה את הוצאות הטיפולים הרפואיים השונים להם הוא זקוק.

מימוש זכויות רפואיות של עובד זר – מדוע זה חשוב

כאמור, לעובד הזר אשר עובד בישראל אין את הזכויות הרפואיות הבסיסיות אשר יש לכל תושב המדינה. לכן, המעסיק של העובד חייב לדאוג לבטח את העובד הזר בביטוח רפואי הכולל בו סוגים שונים של טיפולים רפואיים אשר להם העובד זכאי. עובד אשר לא יכוסה בביטוח רפואי פרטי על ידי המעסיק שלו, יאלץ לשלם מכספו הפרטי בכל פעם שיידרש לו טיפול רפואי כלשהו. מימוש הזכויות הרפואיות של העובד הזר הוא דבר חשוב מאוד מאין כמותו. מכיוון שלא מעט מעסיקים מתעלמים מהצורך לבטח את העובד הזר בביטוח הרפואי הרלוונטי על חשבונם, הרי שהעובד הזר יסבול מכך ויאלץ לבזבז ממיטב כספו על הוצאות רפואיות פרטיות. מדובר ברמיסת זכויות בסיסיות של העובד הזר ובעבירה פלילית לכל דבר. עו"ד עובדים זרים יוכל לסייע לכל עובד זר לממש את זכויותיו בנוגע לביטוח פרטי רפואי במידה והוא איננו מקבל זאת ממעסיקו.

מה יכלול הביטוח הרפואי שבו יבטח המעסיק את העובד

הביטוח הרפואי הפרטי בו המעסיק צריך לבטח את העובד הזר המצוי בחזקתו יכלול מספר טיפולים רפואיים: ניתוחים, ביקור אצל רופא משפחה, קבלת מרשמים הרלוונטיים עבור תרופות, ביקור אצל רופאים מומחים, הדעה לחדר מיון לצורך קבלת טיפול ראשוני בסיסי, בדיקות שונות המיועדות לצורך אבחון, שירות טלפוני של המוקד הרפואי של קופת החולים, בדיקות מעבדה ואבחון של בדיקות מעבדה, מימון אשפוז בעת הצורך, חיסונים, אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי, בדיקות הדמיה שונות, רפואת שיניים, מימון פינוי באמבולנס, בדיקות הקשורות לתחום בריאות האישה ועוד.  ניתן לבדוק את כל הזכויות הרפואיות המגיעים לעובדים זרים בפירוט לתנאי פוליסת בריאות לעובד זר. כל עובד זר אשר חש כי המעסיק שלו איננו ממש את זכויותיו הרפואיות באופן כלשהו, יכול ליצור קשר עם עו"ד עובדים זרים, אשר יסייע לו למימוש זכויותיו באופן משפטי.