האם כדאי לפנות להליך גישור גירושין? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderהאם כדאי לפנות להליך גישור גירושין?

פורסם על ידי ינו 13, 2021 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על האם כדאי לפנות להליך גישור גירושין?

הליך גישור גירושין

זוגות רבים בוחרים לפרק את המערכת הזוגית שלהם ולהתגרש. התנהלות עם עו"ד, ביקורים בבתי המשפט ועלויות רבות נוספות הכרוכות בתהליך הגירושין ארוכות למדי. בנוסף לצד המשפטי הארוך ולא נעים שני בני הזוג חווים גם מערבולת רגשית בין אם כעס, תחושת כישלון, פחד ועוד רגשות רבים נוספים. זוגות שרוצים לעבור את התהליך בצורה נעימה יותר וללא מריבות רבות לאורך כל הדרך פונים להליך גישור טרם הגירושין. הליך גישור גירושין הוא למעשה הליך רך יותר ונעים יותר עבור שני בני הזוג. לא תמיד שני הצדדים מעוניינים להתגרש, לא מסכימים על כל הפרטים בין הכלכליים, הרגשיים וכמובן מה יהיה עם הילדים לאחר הגירושין? 

עם הליך גישור גירושין שני בני הזוג משתפים את רצונותיהם וציפיותיהם, כל אחד מביא את הצד שלו ובצורה נעימה וטובה הם מגיעים להסכמות שלא היו מגיעים בהכרח בהליך גירושין רגיל המתנהל מול עו"ד שונים שכל אחד מהם מיצג צד אחד בלבד. בהליך גישור גירושין ניתן להגיע להסכמה משותפת הנוגעת לילדים, התנהלות בחגים, נושאים פיננסיים ועוד תחומים רבים אחרים ששמים על השולחן ומחליטים ביחד על מנת ליצור תא משפחתי חדש שאינו כולל את הזוגיות המשותפת של בני הזוג. 

האם כל אחד יכול לפנות להליך גישור גירושין?

במילה אחת, כן. כל זוג ואפילו אחד מבני הזוג שמחליט כי הקשר הגיע לסיומו מומלץ לפנות להליך גישור גירושין להבדיל מפנייה לעו"ד. עו"ד מייצגים צד אחד ולמעשה הם התותחים שעומדים בפני בית המשפט. המטרה של כל עו"ד (משני הצדדים) הוא להשיג כמה שיותר מבלי להתחשב ברגשות הצפים לאורך התהליך, מי נפגע בדרך וההתבוננות על הילדים היא בנוגע לחזקתם יותר מאשר למה שטוב יותר עבורם כדי שיפגעו פחות ככל הניתן מכך שהוריהם נפרדים. 

דבר נוסף, שעולה לפעמים בהליך גישור גירושין הוא הבנה של שני בני הזוג אחד כלפי השני ולפעמים אף ניתן להפנות את השניים לייעוץ זוגי כך שהם מצליחים לגשר על הפערים ביניהם ולבסוף להמשיך בחיים משותפים ואפילו טובים יותר. 

אם גם אתם חשים שהקשר הגיע לסיומו ולא יודעים מה לעשות, צרו אתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.