החשיבות שבבחירת עורך דין מומחה לענייני משרד הביטחון | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderהחשיבות שבבחירת עורך דין מומחה לענייני משרד הביטחון

פורסם על ידי נוב 13, 2017 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על החשיבות שבבחירת עורך דין מומחה לענייני משרד הביטחון

עורך דין

כאשר אדם נפצע במהלך עבודתו בתאונה כלשהי, הוא יכול לתבוע את הביטוח הלאומי ואת מקום העבודה שלו, בגין תאונת עבודה, בכדי לקבל פיצויים חד פעמיים או רב פעמיים בגין מצבו. כאשר אדם משרת שירות קבע או שירות סדיר כחייל או כאיש כוחות ביטחון והוא נפגע במהלך שירותו באופן פיזי או נפשי, היעד להגשת תביעה בגין פיצויים בשל פגיעתו הוא משרד הביטחון. אדם אשר נפגע באופן פיזי או נפשי במהלך שירותו בצבא או בכוחות הביטחון, יכול להגיש תביעה עד 3 שנים מתום סיום שירותו בגין הפגיעה אשר נפגע כנגד משרד הביטחון. בכדי שהתביעה תממש את מטרתה ותסייע לאדם להשיג את הפיצויים המגיעים לו, חשוב שהוא יבחר לצורך ליווי וסיוע בתהליך של תביעה זו, עורך דין מומחה לענייני משרד הביטחון.

כיצד מתנהלת תביעה נגד משרד הביטחון

כאמור, אם אדם נפגע באופן פיזי או נפשי במהלך שירותו הצבאי הוא יכול להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון לצורך קבלת פיצויים, בגין אותה הפגיעה. בכדי לקבל את הפיצויים הללו, על אדם להוכיח כי הפגיעה שלו נגרמה במהלך שירותו בצבא או בכוחות הביטחון או בגלל שירותו זה. קצין התגמולים הוא האדם אשר יחליט האם להעביר את תיק התביעה של האדם הלאה, לצורך קביעת אחוזי נכות, במידה והוא מוצא קשר סיבתי בין הפגיעה של האדם לבין שירותו. לא תמיד קל להוכיח כי הפגיעה אשר ממנה האדם סובל, במיוחד כאשר היא על רקע נפשי, אכן התחוללה בשל השירות שלו בצבא או בכוחות הביטחון. לכן, חשוב מאוד לבחור בעורך דין המכיר את תחום התביעות כנגד משר הביטחון היטב, אשר יוכל לסייע לאדם להוכיח ברמה הטובה ביותר כי הפגיעה שלו נגרמה בזמן שירותו בכוחות הביטחון או בעקבות שירותו בכוחות הביטחון או בצבא. לאחר שהתקבל אישור מקצין התגמולים, התיק של האדם יועבר הלאה והוא יזומן לוועדה רפואית מטעם משרד הביטחון, אשר תקבע את אחוזי הנכות של האדם בשל הפגיעה אשר נפגע במהלך שירותו. במידה וקצין התגמולים מחליט כי אין קשר בין הפגיעה של האדם לשירות שלו, ניתן לערער על החלטה זו בתוך 30 ימים מאז שהתקבלה.

כיצד להתכונן לוועדה הרפואית?

חשוב מאוד לדעת, שקביעת אחוזי הנכות של האדם על ידי הוועדה הרפואית מטעם משרד הביטחון, תכריע בנוגע לגובה הפיצויים והיקף הפיצויים אותם יקבל. בהתאם לאחוזי הנכות שיקבעו, יקבע האם האדם יקבל פיצויים באופן חודשי או פיצויים חד פעמיים וכן, מה גובה דמי הפיצויים אשר הוא יקבל. לכן, יש להגיע לוועדה הרפואית יחד עם עורך דין מומחה לענייני משרד הביטחון, אשר יסייע לאדם להביא את כל ההוכחות הנדרשות על היקף, אופי וגודל פגיעתו הפיזית או הנפשית. כדאי מאוד שלא להגיש תביעה כנגד משרד הביטחון באופן עצמאי, אלא להיעזר בעורך דין המומחה בתחום זה, בכדי שהתביעה אכן תממש את מטרתה באופן הטוב ביותר.