אשפוז כפוי ועולם המשפט: | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderאשפוז כפוי ועולם המשפט:

פורסם על ידי יונ 26, 2024 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על אשפוז כפוי ועולם המשפט:

מי שהולך ללמוד משפטים, לא תמיד יודע במה יתמחה. עולם המשפטים עשיר ומגוון, והצורך בצדק ובהגנה על החלש והצודק (או החזק והצודק) תמיד נמצא שם, בכל דרך ומשעול. יחיד סגולה בוחרים להיכנס למסלול ההתמחות המוביל, בין היתר, עם כמה פניות ועיקולים מורכבים יותר או פחות, לתחום המשפט הרפואי, ויותר ספציפית להתמודדות עם מצבים של אשפוז כפוי.אשפוז כפוי ועולם המשפט:

האשפוז הכפוי הוא תחום מורכב, שכן הוא מדמה, אם תרצו, מצב בו פסיכיאטר מחוזי "שופט" אדם לכליאה. נכון, לא מדובר בבית כלא, אלא במוסד רפואי מקצועי ומוכר. ונכון, לא מדובר בהענשה, אלא בשמירה על חייו של המאושפז, ולעיתים גם של הסובבים אותו. ובכל זאת, מצב עדין ומאתגר, לפסיכיאטר, למטופל, ולכל המעורבים בדבר – לעיתים גם ברמה המשפטית.

עבודת עורך הדין בתחום האשפוז הכפוי

לרוב, עורכי דין פוגשים תחום מורכב זה לא רק מתוך מחויבות מקצועית, אלא גם מתוך תחושת שליחות. נופך זה מוסיף הרבה מאוד לאדם ברמה האישית, אך גם ברמה המקצועית. כאשר אנו מבינים את חשיבות המעשים שלנו, בכל דבר בחיים, ובטח כאשר מדובר במקצוע שלנו, אנחנו זוכים לשאוב כוחות ממאגרים פנימיים של הנפש, מאגרים הנובעים ממקורות עמוקים בתוכנו.

העזרה שנותן עורך דין המתמחה בתחום זה של פסיכיאטריה משפטית לא תסולא בפז. מעבר לתמיכה משפטית, הרי שיש שם לעיתים קרובות משפחה שלמה שעוברת זעזוע קשה, ואדם שחווה משבר אדיר בחייו, והוא צריך את כל התמיכה שרק אפשר להעניק לו, מכל הלב.

ומה לגבי מצבים פליליים?

כאן תחום זה של משפט פסיכיאטרי הולך ומתחדד, שהרי ישנם לא מעט מצבים בהם האדם הנתון תחת אשפוז כפוי עומד מול אישומים פליליים. מעצר שהוא אשפוז הוא מצב מורכב בכמה מישורים, והוא בעצם הנתיב שנלקח במקרים בהם אדם מואשם בפלילים, אך מצבו הנפשי דורש כי הוא יהיה תחת השגחה וטיפול בבית-חולים פסיכיאטרי.

כאשר מדובר בנושאים מורכבים כגון אלו, חשוב לעבוד עם עורכי דין עם מומחיות בתחום זה, ולא רק בתחום הפלילי הספציפי מולו מתמודד המואשם.