איך מוחקים פסקי דין מהאינטרנט? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderאיך מוחקים פסקי דין מהאינטרנט?

פורסם על ידי מרץ 30, 2022 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על איך מוחקים פסקי דין מהאינטרנט?

יותר ויותר אנשים מבצעים חיפוש באינטרנט לפני שהם מזמינים שירותים או פונים לאדם כזה או אחר. הם בודקים על בית העסק, קוראים חוות דעת עליו, הם רוצים לדעת מי הבעלים של העסק והאם הוא אמין ועוד נתונים רבים אחרים. כדי להגיע למידע על בית העסק או על האדם עליו הם מחפשים מידע עליהם לעשות שתי פעולות פשוטות למדי, הראשונה להיכנס לגוגל והשנייה להקליד את שם בית העסק או האדם עליו הם רוצים לקרוא. בתוצאות החיפוש עולים קישורים רבים שבהם הופיע השם שהם חיפשו. זה יכול להיות פרטים אישיים כמו כתובת מגורים או מספר טלפון, חוות דעת על המוצר או השירותים שהם מספקים וגם לפעמים עולים פסקי דין שמופיעים על אותו השם. בחלק מהמקרים ישנו צירוף מקרים והשם הוא אותו שם אך לא מדובר בכם ולפעמים זה כן נוגע לכם אך כדי לשמור על העסק שלכם ועל שמכם הטוב ואתם רוצים לדעת איך מוחקים פסקי דין מהאינטרנט. 

אולי יפתיע אתכם לדעת, אך האינטרנט מכיל מידע עליכם ועל העסק שלכם הרבה יותר ממה שאתם יודעים באמת. לכן ישנם מצבים שאנחנו לא מעוניינים שהמידע שישנו שם ייחשף לעיני כל במיוחד כאשר זה פוגע בשמנו הטוב או בשמו של בית העסק שלנו. פסקי דין שונים יכולים להיות רלוונטיים במקרים מסוימים ובמקרים אחרים מאוד לא רלוונטיים עבור הגולשים. אך מצד בעל העסק או האדם שעליו הופעלו פסקי דין אלו הוא לא מעוניין לחשוף אותם עם גל אדם שיחפש את שמו באינטרנט ולכן הוא יכול במקרים מסוימים למחוק את פסקי הדין הללו מהרשת ובמקרים אחרים הוא יכול לדאוג להסתיר אותם. 

איך למחוק פסקי דין מהאינטרנט?

נקדים ונאמר כי לא בכל מצב ניתן למחוק פסקי דין מהאינטרנט וישנם מקרים בהם ניתן להסתיר את אותם פסקי הדין מהתוצאות הראשונות של גוגל. תוצאות ראשונות, הכוונה לעמודים הראשונים בתוצאות החיפוש. ידוע כי אנשים שמחפשים במנועי החיפוש מתמקדים בתוצאות העמוד הראשון ואולי השני. מעבר לכך ישנן תוצאות שהן פחות רלוונטיות ובאופן כללי הגולשים מגבשים את דעתם מקישורים הראשונים שפתחו. לשאלת איך מוחקים פסקי דין מהאינטרנט אין תשובה חד משמעית ולמעשה הפתרון הוא להסתיר את פסקי הדין מעין הגולשים.