איך מגישים נכון תביעות ביטוח? | ורדה אליקים - עורכת דין
sliderאיך מגישים נכון תביעות ביטוח?

פורסם על ידי ינו 27, 2018 ב כתבות באתר | סגור לתגובות על איך מגישים נכון תביעות ביטוח?

בעולם מושלם חברות הביטוח היו משלמות לנו ברצון ובחפץ לב את הסכומים עליהם התחייבו בפוליסה כל אימת שמתרחש מקרה שעומד בתנאי הפוליסה ומצדיק את הפעלתה. אבל העולם שבו אנחנו חיים אינו מושלם, ובפרט ישנם לא מעט מקרים שבהם חברות ביטוח מנסות להתחמק מחובתן כלפי המבוטחים שלהן. במציאות שכזו אין מנוס מהגשת תביעה כנגד חברת ביטוח שלא ממלאת את ההתחייבות שלקחה על עצמה, ורצוי לעשות זאת בעזרת עורך דין בעל ניסיון רב בתחום.

תביעות ביטוח – כדי לא להגיע לבית משפט

מבוטחים רבים חוששים מפני מצב שבו ייגררו להליך משפטי מורכב וממושך, שכולל הופעות רבות בפני בית משפט, חובה להוכיח את צדקתם ועמידה מול סוללת עורכי דין שתפעיל חברת הביטוח. החשש מובן, וכך גם הרתיעה מפני עימות מול גוף בעל עוצמה רבה כמו חברת ביטוח, אולם במקרים רבים דווקא הגשת תביעות ביטוח חוסכת בסופו של דבר את הצורך בהליך משפטי מסורבל ויקר. עו"ד מומחה לתביעות כנגד חברות ביטוח ידע להתנהל מול חברות אלה, ומול עורכי הדין שמייצגים אותן, באופן מושכל כך שכלל לא יהיה צורך במשפט – וחברת הביטוח תבין שזהו גם אינטרס שלה לסיים את הפרשה בלי הליך משפטי שעלול להכתים את שמה הטוב.

מה חשוב להכין לפני שמגישים תביעת ביטוח?

עורך דין מיומן שאמון על הגשת תביעות ביטוח יודע גם להדריך את לקוחותיו בנוגע לכל המסמכים שיש להכין לקראת הגשת תביעה שכזו, בין אם יהיה צורך בהתייצבות בפני בית משפט ובין אם עצם שכירת שירותיו של עורך דין תוביל את חברת הביטוח לפשרה לשביעות רצונו המלאה של הלקוח. באופן כללי חשוב מאוד לשמור על כל המסמכים הרלוונטיים לאותה תביעת ביטוח, לנהל רישום מסודר שלהם, לתעד את האינטראקציות עם הגורמים המקצועיים השונים בחברת הביטוח ובמידת הצורך יודע עו"ד תביעות ביטוח מנוסה גם ליצור קשר עם מומחים בתחומים שונים כדי לגבות את התביעה בחוות דעת מקצועית שנדרשת על-ידי בית המשפט.

באופן כללי מומלץ לא להרים ידיים מול חברת ביטוח שמתנערת מחובתה כלפיכם, ולמרות הקושי למצות את זכויותיכם וחוסר האיזון בין כוחו של היחיד לכוחה של החברה, ובפרט אם היא גדולה, לפעול בנחישות כדי לנצל את הפוליסה שרכשתם במיטב כספכם.